KOKOREÇ NEDİR-NEREDEN GELİR

Kokoreç yunan mutfağının bilinen en eski yemekleri arasındadır.

Ortadosklar yüzyıllardan beri Paskalya günü mutlaka kokoreç yerler. Bir hafta boyunca kiliselerde uzun ayinler düzenlenir. Paskalya Cuması, eğlenceli ve zevk veren hiçbir şey yapılmaz. Cumartesi gece yarısı, papazlar Hz. İsa'nın dirilişini ilan ettikten sonra, havai fişek gösterileri olur, pazar ise yeme içme ve eğlenme günü. Kokoreç ise Yunanlıların Paskalya Pazarı'nın özel yemeğidir.

Yunanistan sahil kesimleri ile Türkiye'de Ege Kıyıları gerek yemek kültürü olsun gerek bitki örtüsü olsun gerekse çalgısı olsun, birbirlerine çok benzerler. Geçmişteki daha sıcak ve de resmi olmayan ziyaretler sonucu kokoreç Ege Kıyılarına kadar ulaşmıştır. İzmir bu işte öncü olmasının ardından günümüzde ülkemizin belli başlı bir kaç ilinde ağırlıkta olması ile birlikte her 10 ilinin 6 sında bulunmaktadır. Her geçen gün kokoreç severlerin artmasıda biz BAKİ USTA olarakta işimiz; daha iyi daha temiz daha sağlıklı ve güler yüzlü ortamlarda yapmamızı gerektiren önemli faktörler arasındandır.

 
Kokoreç
 

Kuzu ince bağırsak bumbar ve iç yağından oluşan lezzetli bir yiyecektir.

Satış: Dükkanda satılmaktadır. Ayrıca toptan şipariş yapılmaktadır; Şirket yemekleri, Kermes, Özel günler.

Referanslar (Şirket Yemekleri):
» Henkel - Turyağ
» Akdemir Holding
» Çiğli 2. Ana Jet Üssü
» Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı
» Gerbay İnşaat
» Suphi Koyuncu Lisesi v.b.

 
 
 
Atom Kokoreç
 

Şiş kokoreç ile içerik olarak aynıdır ;evlerde gerek pişirilmesi gerek pişmesi daha kolay olması açısından kokoreçin minyatür halidir

Satış: Zaman zaman BAKİ USTA dükkanında satışını yapsa da atom kokoreçi, genel olarak belli başlı lokanta ve restoranlara vermektedir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda (min: 1 gün önce), parekende (min: 20 adet) olarak da ATOM KOKOREÇ satışımız bulunmaktadır. Ama biz öncelikle BAKİ USTA'nın dükkanda yaptığı atom kokoreçi denemenizi öneririz. (GENELLİKLE SÜT KUZU ZAMANI BULUNMAKTADIR)

 
 
 
Uykuluk - Badem - Boğazlık
 

Kuzu bumbarının üzerinde bulunan et parçasıdır.

Satış: Yanlızca müşterilerimizin isteği üzerine yapılmaktadır. (şipariş min:1 kg dır ve 1 gün önce verilmelidir)

 

 
 
 
Servis Aracı
 

Özel davetleriniz, toplantılarınız, şirket yemekleriniz, istediğiniz her yerde Kokoreççi Bakı Usta' nın Özel Servis Aracı ile leziz Kuzu Kokoreçimizi ayağınıza kadar getiriyoruz.

Şimdiye kadar hizmet verdiğimiz şirketlerden bazıları;
» Henkel - Turyağ
» Akdemir Holding
» Çiğli 2. Ana Jet Üssü
» Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı
» Gerbay İnşaat
» Suphi Koyuncu Lisesi v.b.

 

YAKINDA TANDIR KELLE SATIŞIMIZDA BAŞLAYACAKTIR. BİLGİLERİNİZE !!!